kovadlina

Firma Umělecké kovářství Deiss Juříček vznikla v roce 1992 současně se zánikem kovářské dílny Uměleckých řemesel v Brně.

Naše zkušenosti a um v oboru kovářství vyplývají z tradice, která spadá již do doby mocnářství a první republiky kovářské a zámečnické dílny rodu Rybů. Mistři vyučeni v této kovářské dílně v předválečném období nám ještě stačili předat své zkušenosti, tradiční technologie a fortel.

Umělecké kovářství Deiss Juříček se zaměřuje na ruční umělecko kovářskou výrobu, moderní atypickou zámečnickou výrobu, restaurování a zhotovování replik.

Naše kovářství vyrábí kované mříže (okenní, dveřní), dělící mříže, kované zábradlí, brány, ploty, vývěsní štíty a nápisy, venkovní světla a lampy, interiérové doplňky ( kované věšáky, zástěny, kovaný nábytek, světla a svícny, kované konzoly, madla, kliky, panty),krbové doplňky ( krbové nářadí, koše na dřevo, rošty, krbová dvířka ).

Zhotovíme také moderní a atypické zámečnické výrobky jako jsou nedělená schodišťová ramena, zábradlí, brány, plotová pole a jiné moderní svařované konstrukce, závěsy pro zastřešení vchodů (včetně kaleného skla), posuvná garážová vrata z tahokovu apod.

Brány mohou být posuvné či otočné s možností pohonů na dálkové ovládání.

V našem uměleckém kovářství restaurujeme veškeré kovové, litinové a měděné předměty, např. balkónová zábradlí, schodišťová zábradlí, mříže, brány, ploty, litinové kříže a sochy, lucerny, dveřní kování, kliky, okenní kování, konzoly apod. K restaurovaným předmětům zajistíme vyhotovení odborné restaurátorské zprávy včetně fotodokumentace.

Dále naše kovářství vyrábí repliky dle originálu či dodané dokumentace. Zajistíme zaformování a odlití chybějících částí, původní povrchovou úpravu, např. zlacení.
Kovářské a zámečnické výrobky dodáváme včetně montáže, povrchové úpravy žárovýmzinkováním a nástřikem reaktivních barev.

Veškeré kovářské i ostatní výrobky zhotovíme podle požadavků a představ zákazníka, rádi vám také pomůžeme s návrhem. Po dohodě je možná výroba vzoru pro upřesnění estetických a funkčních požadavků, popřípadě zajistíme vizualizaci nebo konzultaci s architektem.